Czy mężczyźnie przystoi biżuteria?

 

Współczesny świat zmienia się nieubłaganie. Począwszy od zmian technologicznych, które w zdecydowanej większości przypadków ułatwiają nam życie, po te zachodzące w świadomości społeczeństwa odnośnie ról kobiet i mężczyzn. Można także zauważyć wyraźnie zacierającą się granicę pomiędzy tym co przystoi kobietom, a mężczyznom. Stąd też mężczyźni mogą mieć dylemat czy biżuteria srebrna im przystoi czy też może będzie już zbytnim zniewieścieniem. A wskazać należy, że taki dylemat, jeśli się pojawia, nie powinien mieć miejsca, gdyż mężczyźni od starożytnych już czasów używali biżuterii, która niejednokrotnie potwierdzała ich status społeczny. Zatem, biżuteria srebrna jest odpowiednim dodatkiem dla mężczyzn

Kolczyki, chociaż już raczej sporadycznie można je spotkać u mężczyzn, w latach 90-tych ubiegłego stulecia były prawdziwym hitem, ale kolczyk zapinany na sztyft zakładany był wyłącznie w jednym uchu.

Łańcuszek, o grubym splocie i długości według uznania. Może być zarówno sięgający obojczyka, jak również znacznie dłuższy. Zawieszka, tak, aczkolwiek stanowią je zazwyczaj symbole przynależności do konkretnych grup czy wyrażające zainteresowania. Do łask powróciły też nieśmiertelniki. Srebrny nieśmiertelnik z wygrawerowanym mottem, sentencją lub standardowymi informacjami na kulkowych łańcuszkach to wciąż niezwykle męska biżuteria.

Bransoletki, tak jak łańcuszki zazwyczaj o grubym splocie. Srebrne, złote lub z rzemienia. Jednak wielu mężczyzn z nich rezygnuje na rzecz zegarków, klasycznych, wysokiej jakości.

Pierścienie, kojarzą się głównie z męskimi przedstawicielami szlachty. Oczywiście tak jest, jednak pierścienie rodowe nie należą do rzadkości również wśród innych klas społecznych. Ponadto wielu mężczyzn zostaje tradycyjne, i tylko i wyłącznie, przy obrączkach.

 

Jak widać, biżuteria srebrna w przypadku mężczyzn nie należy do rzadkości, a już na pewno nie świadczy o niemęskości. Gustowna, elegancka i dobrana do mężczyzny, jego stylu, zainteresowań i wykonywanej pracy, będzie idealnym jego uzupełnieniem.

 

Script logo
Design marcinkaczmar.pl